Vykdome:

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programą

Prevencinė programa skirta 25–59 metų (imtinai) moterims.

Moterims nuo 25 iki 34m. - kartą į trejus metus citologinis tepinėlis. Moterims nuo 35-59 - kartą į penkerius metus atliekamas AR ŽPV tepinėlis.

Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į klinikos registratūrą ir atvykti onkocitologinio tepinėlio pėmimui pas mūsų klinikos specialistus, akušerį arba gyd. ginekologą-akušerį, tel.: 837 313141.

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programą

Prevencinė programa skirta 50–69 metų (imtinai) moterims.

Kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas.

Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į klinikos registratūrą.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą

Prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu.

Dalyvaujant programoje atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis su urologu, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į klinikos registratūrą.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą

Prevencinė programa skirta 50–74 metų (imtinai) asmenims.

Kartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas išduoda siuntimą vizitui pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, prireikus, biopsija yra būdai objektyviai patvirtinti storosios žarnos vėžio diagnozę.

Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į klinikos registratūrą.

Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programą

Prevencinė programa skirta 40–54 metų (imtinai) vyrams ir 50–64 metų (imtinai) moterims.

Kartą per metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė didelė, pacientas siunčiamas pas gydytojus specialistus išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas.

Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į klinikos registratūrą.

Už dalyvavimą visose minėtose programose nereikia mokėti, jei asmuo yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Nedraustiesiems pacientams arba nepriklausantiems nustatytai amžiaus grupei prevencinių programų paslaugos gali būti suteiktos, bet už jas reikės susimokėti.

Tačiau net jei pacientas ir patenka į valstybės finansuojamos prevencinės programos dalyvių amžiaus grupę, jo dalyvavimas programoje gali būti apribotas dėl jau pasireiškusių ligos simptomų, tam tikrų ligų ar kontraindikacijų, kai jau reikia taikyti ne prevencines priemones, o gydyti.